منشن اینستاگرام

منشن اینستاگرام

منشن اینستاگرام -منشن در کپشن استفاده از @ و خطاب قرار دادن یا همان منشن ( mention ) کردن دیگران یکی دیگر از قابلیت های اینستاگرام است که می تواند تاثیر بسیار مثبتی در تعامل بقیه با شما داشته باشد پس می توانید شما هر شخصی را منشن کنید یا با این راه از کاربران و دنبال کنندگان صفحه ی اینستاگرام خود درخواست کنید که یکی از دوستان خود را منشن کنند مثلا یک پیج گردشگری را در نظر بگیرید که چنین درخواستی را مطرح می کند .1منشن در لغت به معنای اشاره کردن ، ذکر کردن و نام بردن است و اگر شما بخواهید در اینستاگرام به نام کسی اشاره کنید از این قابلیت می توانید استفاده کنید . مثلا تصور کنید یک عکسی را با دوست یا خانواده خود انداختید و می خواهید به حضور آن در عکس اشاره کنید و یا می خواهید کسی را از چیزی آگاه کنید در این حالت بهترین راه منشن کردن ان شخص است .

برای اینکه کاربری را منشن کنید فقط کافی است از یک علامت @ پیش از این که آیدی اینستاگرام شخص مورد نظر استفاده کنید . از این قابلیت هم در کپشن هم در کامنت می توانید استفاده کنید .و اما امان از این مسابقات اینستاگرامی . تا حالا شده یک نفر که نمی شناسید شما را زیر پستی که هیچ ربطی به شما ندارد منشن کند ، پیج هایی که برای برند های مختلف هستند و محصول یا پکیجی را برای ارائه دادن به کاربران اینستاگرام دارند برای به دست اوردن سود بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر و افزایش تعداد بازدید کننده از محصول و لایک ان محصول مسابقاتی را راه اندازی می کنند و از دنبال کنندگان و طرفداران خود در اینستاگرام می خواهند که با منشن کردن دوستان و اشنایان و کاربران دیگر اینستاگرام در مسابقه ای که راه اندازی کرده اند شرکت کنند و جایزه دریافت کنند .برای حل این مشکل فقط کافی است در پیچ خود سه خط بالا سمت راست را لمس کرده و بعد وارد تنظیمات شده و گزینه privacy  و بعد منشن را بزنید و جلوگیری کنید ار این که افراد غریبه شمارا بی جهت و بی دلیل در زیر هر پستی شما را منشن کنند و باعث ازردن و ناراحت شدن شما شوند .و اما چه کسانی فقط بتوانند مارا منشن کنند و اما با یکی از گزینه های زیر می توانید انتخاب کنید که چه کسانی می توانند شما را منشن کنند و چه کسانی نمی توانند . وارد گزینه ی allow @mentions from می شوید و گزینه دلخواه خود را انتخاب می کنید .منشن کردن علاوه بر این که کامنت برای استوری و کپشن هم است پس اگر روی گزینه no one کلیک کنید دیگه کسی در کامنت و استوری و کپشن پست ها نمی تواند شما منشن کند .

3 اما (منشن اینستاگرام) به چه معناست ؟ منشن کردن در اینستاگرام به معنای اشاره کردن می باشد که با استفاده از این قابلیت شما می توانید به کاربر مورد نظر خود اشاره کنید .و اما سوال اینجا است که چگونه متوجه می شویم که در اینستاگرام کاربری ما را منشن کرده است ؟ در اینجور مواقع بلافاصله بعد از این که کسی شما را منشن کرد در بخش activity یا در برنامه اینستاگرام علامتی را دریافت می کنید که شما را در بخش خاصی منشن کرده اند و شما را مطلع می سازد .

4 سوال دیگر این است که ممکن برای کاربران پیش آید که آیا فردی که ما در اینستاگرام آن را بلاک کرده ایم هم می تواند ما را منشن کند ؟ بله کاربری که توسط شما بلاک شده باشد هم می تواند شما را بلاک کند . اما نکته ای که وجود دارد این است که وقتی کاربری که شما را منشن می کند و شما آن را بلاک کرده اید زمانی که شما را منشن کند هیچ نماد یا نوتیفیکشنی از اینستاگرام برای شما نخواهد آمد. (منشن اینستاگرام)

5  همیشه دقت داشته باشید زمانی که فردی یا همان کاربری را در اینستاگرام به هر دلیلی بلاک کردید بعد از بلاک کردن حتما نام کاربری اکانت اینستاگرام خود را تغییر دهید . و کاربر تا زمانی که نام کاربری شما را نداند هرگز قادر به منشن کردن شما نخواهد بود و شما را پیدا نخواهد کرد.و اما هنگامی که شما شخصی را منشن کردید در صورتی برای آن اعلان می شود که شما را در اینستاگرام خود داشته باشد و اگر فرد مورد نظر شما در لیست فالوور های شما وجود نداشته باشد اول از همه یک درخواست برای او مشاهده می شود و بعد از قبول کردن درخواست شما به محتوای استوری شما که او را منشن کرده اید دست پیدا می کند .

6  بهتر است این را هم بدانید که وقتی شما کاربری را در اینستاگرام منشن کردید و آن در لیست فالوور های شما وجود داشته باشد بلافاصه بعد از منشن کردن اینستاگرام آن را مطلع می سازد و سریعا یک پیش نمایش از استوری شما برای وی ارائه می شود و فرد اگر بخواهد با لمس کلمه add که در پایین پیش نمایش وجود دارد به رنگ آبی می تواند آن استوری را در پیج خود استوری کند .و این را هم دقت داشته باشید که که اگر شما از این قابلیت (منشن کردن اینستاگرام) ستفاده می کنید . هیچ تغییری در پروفایل شما ایجاد نخواهد شد . زیرا استوری اینستاگرام به صورت موقت می باشد و تاریخ انقضای آن تا 24 ساعت آینده دوام دارد و بعد از آن پاک می شود و از دسترس عموم خارج می شود و کسی ان را دیگر بعد از 24 ساعت نمی تواند مشاهده کند .و هم چنین فردی که شما آن را در اینستاگرام منشن کرده اید به هیچ وجه قادر به حذف آن استوری نخواهد بود برای همین قبل از منشن کردن کاربر اینستاگرامی اول از همه به این موضوع دقت کنید .بعد از این که شخصی را منشن کردید برای او در قالب یک استوری ارسال می شود و توجه داشته باشید که شما برای هر یک از پست های استوری اینستاگرام تنها می توانید 10 کاربر را منشن کرده . و همین طور برای منشن کردن کاربران دیگر همین مراحلی که قبلا ذکر کردیم را برای منشن کردن انجام دهید

7 منشن اینستاگرام  -در واقع هدف از منشن کردن مطلع ساختن فردی در اینستاگرام می باشد که پستی یا استوری را ببیند و او را در آن پست یا استوری معرفی کنید . یا مثلا زمانی که شما پستی را می بینید که برای شما جالب است و می خواهید دوست خود را مطلع سازید آن را با استفاده از منشن کردن مطلع می سازید که آن پست جالب را مشاهده کند .موضوع دیگری که برای منشن کردن وجود دارد این است که وقتی شما می خواهید عکس و یا ویدیویی را از پیج کاربر دیگری در پیج خود بگذارید او را منشن می کنید تا موضوع و منبع محتوای آن را نشان دهید زیرا اینستاگرام به کپی کردن موضوع یا محتوای پیج دیگران حساس است و عکس العمل نشان می دهد و در صورتی که منبع آن پست را ذکر نکنید پست شما پاک می شود و شما را شیاد و تقلب کننده و دزد شناسایی می کند پس هرگز تحت هر شرایطی این کار ناشایست و غیر قابل قبول را انجام ندهید و منبع هر تصویر و فیلم و استوری و پست را در زیر ان ذکر کنید تا شخص شایسته ای شناخته شوید و باعث افتخار و تحسین باشید .

8 (منشن اینستاگرام) -همان طور که گفته شد شما در هر پست فقط می توانید 10 نفر را منشن کنید و برای همین محدودیتی برای این موضوع وجود دارد . و فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید تا محدودیت ها را دور بزنید . و فرض کنید که چقد این خلاقیت داشتن می تواند دشوار هم باشد که حتما باید حواس خود را جمع کنید تا یه وقت ان را از دست ندید و بیش از حد کاری را انجام ندهید که بی دلیل و بیهوده باشد .