دو روش ساخت ربات

روش های ساخت ربات

روش-های-ساخت-ربات دو روش ساخت ربات

روش های ساخت ربات

پس از مطالعه ربات تلگرام چیست ، شاید برای شما سئوال باشد چه که چگونه میتوانیم ربات تلگرام بسازیم که در این بخش به این سئوال شما پاسخ خواهیم داد

۱- داشتن دانش کافی جهت برنامه نویسی

۲- داشتن سرور قوی برای میزبانی از ربات

تلگرام در ورژن جدید خود (ورژن ۳) برای ربات و کاربر عادی تفاوت قائل شده است. در ورژن های قبلی برای ساخت ربات باید اول به صورت کاربر عادی در برنامه عضو می شدید سپس یوزر مربوط را به سرور متصل میکردید و ربات خود را می ساختید.

اما در ورژن جدید برای ساخت ربات ابتدا باید از [email protected] استفاده کنید.

بابا ربات (BotFather) این امکان را به شما میدهد تا بتوانید یک پروفایل مخصوص ربات بسازید و آن را مدیریت کنید.

در رابط کاربری جدید طرز استفاده از آن بسیار آسان شده و برای کاربر گزینه های مختلفی می آید و کاربر میتواند با استفاده از گزینه های موجود به ربات دستور بدهد.

شروع کار بابا ربات بسیار آسان است و کافیست /start را برایش ارسال کنید.

چگونه یک ربات تلگرام بسازیم؟ – آموزش ساخت ربات تلگرام :

برای ساخت ربات تلگرام یک ربات معرفی شده است به نام BotFather. شما میتوانید با طی کردن چند قدم ساده ربات خود را بسازید. پس از ایجاد آن یه کدهویت یا Authorization Token برای شما ارسال میشود که درگاه ارتباطی شما با API خواهد بود. برای ساخت ربات تلگرام به مفاهیم و اطلاعت زیر نیاز خواهید داشت:

با ربات BotFather ارتباط برقرار کنید، این ارتباط میتواند از طریق آدرس https://telegram.me/BotFather و یا نام کاربری [email protected] آغاز گردد.

با این کار لیست کارهایی که میتوانید انجام دهید برایتان ارسال می شود.

– برای ساخت ربات جدید newbot/ را ارسال کنید.

پس از ارسال newbot و ربات پدر از شما نام و نام کاربری ربات را درخواست میکند، در پایان Token هویت را برای شما ارسال خواهد کرد.

نام ربات (name) در لیست مخاطبان و توضیحات آن نمایش داده خواهد شد.

نام کاربری (username) یک عبارت کوتاه است که برای تعیین لینک ربات و مخاطب قرار دادن آن توسط دیگران به کار میرود. این نام کاربری باید بین ۵ تا ۳۲ کاراکتر باشد و تنها میتواند شامل حروف انگلیسی، اعداد و خط زیر (_) باشد. نام کاربری ربات باید همیشه با کلمه bot تمام شود.

توجه کنید که نام کاربری به حروف بزرگ و کوچک حساس است، مثلا شما میتوانید p30web_bot یا p30webbot را بعنوان نام کاربری خود انتخاب کنید.

Token یک رشته از اعداد و حروف مانند ۱۱۰۲۰۱۵۴۳:AAHdqTcvdfaH1vGWJxfSeofSAs0#3asLDsaw است که برای ایجاد ارتباط میان شما و ربات بکار میرود.

اگر به هر دلیل Token خود را فراموش کردید با ارسال دستور token/ به botfather یک کد جدید برای شما ارسال میشود.

سایر دستورات بسیار ساده بوده و عنوان آنها بیانگر کاری که انجام میدهند است.

setname/ نام ربات تلگرام را تغییر میدهد.

setdescription/ توضحیات مربوط به معرفی ربات را تعیین میکند که میتواند تا ۵۱۲ کاراکتر باشد، کاربران این متن را پس از شروع مکالمه با ربات شما مشاهده میکنند.

setabouttext/ این متن که حداکثر میتواند ۱۲۰ کاراکتر باشد در پروفایل ربات نمایش داده میشود و هنگامی که کسی ربات تلگرام شما را به اشتراک میگذارد نیز در زیر نام نشان داده میشود.

setuserpic/ برای تعیین عکس پروفایل ربات تلگرام استفاده میشود.

setcommands/ برای تعیین دستورات جانبی و تکمیلی برای ربات شما استفاده میشود.

setjoigroups/ این دستور برای تعیین قابلیت افزوده شدن ربات به گروه ها استفاده میشود. اگر ربات شما برای ارتباط در گروه ها طراحی نشده است میتوانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

setprivacy/ تعیین میکند که ربات شما چه پیام هایی را در گروه دریافت کند، اگر این گزینه غیرفعال شود ربات تمام پیام های ارسالی در گروه ها را دریافت و برای شما ارسال خواهد کرد.

deletebot/ ربات شما را حذف کرده و این نام کاربری را آزاد میکند.

توجه کنید که هرکدام از این تغییرات به چند دقیقه زمان برای اجرا شدن نیاز خواهند داشت.