حذف اکانت اینستاگرام

حذف اکانت اینستاگرام

1 این مقاله برای (حذف اکانت اینستاگرام) به طور کلی سعی می کنیم خلاصه برای شما توضیح بدهیم . این روش را هم با موبایل و هم با نسخه دسکتاپ می توانید انجام دهیدو اما می دانستید که  دی اکتیو با دیلیت اکانت در اینستاگرام تفاوت های بسیاری را دارا است ؟.اکنون ما در این مقاله تعدادی از نکته های مهم که وجود در اینستاگرام را دارد را برای شما شرح می دهیم . که بهتر است حتما شما  قبل از انجام این کار به این نکات مهم و کاربردی دقت کنید . اگر به هر دلیلی اینستاگرام برای شما خسته کننده و کسل کننده شده است و قصد دارید دیگر در اینستاگرام فعالیت نداشته باشید . می توانید با دانلود اطلاعات پیج خود از آن ها محافظت کنید زیرا بعد از دیلیت اکانت دسترسی به تمامی تصاویر ها و هم چنین دایرکت ها و ویدیو ها و غیره نخواهید داشت و همه اطلاعاتی که در صفحه ی مجازی اینستاگرام شما وجود دارد برای همیشه این اطلاعات از بین می رود و شما دیگر نمی توانید به ان ها دسترسی داشته باشید .شما دیگر قادر به ساختن اکانت با همان نام کاربری قبلی و حتی ایمیل نیستید مگر این که آن ایمیل خود را از پروفایل خود قبل آن حذف کرده باشید و حتما به این موضوع دقت فرمایید و در هر دو نسخه شما به پسوورد نیاز دارید .

2 اگر می خواهید به صورت غیر موقت غیر فعال باشید و یا به صورت موقت فعالیتی در اینستاگرام خود نداشته باشید و در سرچ اینستاگرام پیدا نشوید می توانید دی اکتیو کنید و هر زمانی که شمامایل بودید که به فضای اینستاگرام باز گردید و دوباره فعالیت خود را اغاز کنید می توانید با user password خود دوباره وارد صفحه ی خود در اینستاگرام شوید .برای غیر فعال شدن اکانت شما در اینستاگرام : 1 پست و کامنت های غیر اخلاقی در پیج ممنوع است 2 ممنوعیت مزاحمت و ارسال دایرکت زیاد در پیج اینستاگرام 3 ریپورت شدن و بلاک شدن توسط افراد زیاد در اینستاگرام 4 کامنت ها و لایک های بیش از استاندارد داشته باشید 5 بدون اجازه کتبی از اینستاگرام از اسم ادمین و یا آدرس هاس وب URL در نام کاربری اینستاگرام وجود نداشته باشد .

3  اما چه دلایلی ممکن است باعث غیر فعال شدن پیج شما در اینستاگرام باشد ؟ 1 استفاده از فالوور های پیج 2 ربات ها 3 کپی پیست کردن 4 محتوای پورنوگرافی 5 محتوا تروریستی 6 مسائل خشونت آمیزبرای این که اکانت خود را در اینستاگرام حذف کنید و دیگر در فضای بزرگ مجازی اینستاگرام نباشید فقط کافی است وارد قسمت تنظیمات شوید و گزینه HELP را انتخاب کرده و بعد وارد HELP center شویدو اگر برای شما باز نشد شما می توانید با فیلتر شکن حتما باز کنید این صفحه را باز کنید .

4 این مراحل را طی کنید : 1 managing your account   . 2 delet your account  . 3 how do i delete my account . 4 the deleteyour account page وارد کردن password و user name تعیین علت حذف و درج دوباره پسوورد .و در نهایت روی این گزینه کلیک کنید البته در نظر داشته باشید که اگر این کار را انجام داده اید دیگر نمی توانید برگردانید و دیگر هیچ کسی هم به آن username دسترسی داشته باشد . و دیگر با آن ایمیل نمی شود اکانت دیگری ساخت ولی اگر ایمیل را لازم دارید قبل از اقدام برای حذف اکانت اینستاگرام ایمیل خود را تغییر دهید .

5 برای دوباره فعال کردن اکانت خود وارد اپیلیکشن و یا فضای مجازی اینستاگرام شوید و در ادامه نام کاربری و رمز خود را وارد کنید. فعال شدن اکانت شما احتمالا چند ساعتی زمان می برد .در فضای بزرگ اینستاگرام فقط هفته ای یک بار بیشتر نمی شود اکانتی را غیر فعال کرد . و حالا اگر غیر فعال کردید تا 24 ساعت نمی توانید فعال کنید . و وقتی که دی اکتیو کردید اطلاعات شما در اینستاگرام حفظ می شود ولی اگر حذف کنید اطلاعات شما هم حذف می شود و می توانید قبل آن از اطلاعات خود خروجی بگیرید .

6 چند توصیه برای (حذف اکانت اینستاگرام) را برای شما شرح می دهیم: اول این که تا زمانی که که امکان دارد اکانت خود را حذف نکنید و حتما مطمئن باشید از خود که حتما احتیاجی به اکانت خود ندارید و ان را می خواهید که حذف کنید . وبه صورت اشتباه حساب دیگری را حذف نکنید با نام کاربری که دارید حذف را می دهید . دیگر قادر به ایجاد اکانت نیستید .دیلیت اکانت اینستاگرام : قبل از شروع آموزش حذف اکانت اینستاگرام باید تفاوت آن با دی اکتیو کردن اینستاگرام را بدانید. در دی اکتیو کردن اینستاگرام شما برای مدتی حساب اینستاگرام خود را غیر فعال می کنید و بعد از دی اکتیو کردن اکانت شما در اینستاگرام حذف خواهد شد و هنگام جسنجو اسم اکانت خود هیچ نتیجه ای برای شما به نمایش داده نمی شود ولی شما در دی اکتیو می توانید حساب کاربری خود را همراه با محتوا و اطلاعات ان بازگردانی کنید.و برای فعال سازی دوباره آن کافی است اسم اکانت و پسوورد خود را وارد کنید تا اکانت شما فعال شده و تمام فعالیت های قبلی آن باز گردد اما در پاک کردن اکانت اینستاگرام تمامی فعالیت های قبلی شما برای همیشه پاک و حساب مربوطه برای همیشه حذف و دیگر قابل بازگردانی نخواهد شد .و همین طور بدون داشتن نام کاربری و رمز عبور در اینستاگرام شما هیچ شانسی برای حذف اکانت خود نخواهید داشت . اگر به ایمیلی که با آن در اینستاگرام ثبت نام کرده بودید دسترسی دارید برای بازیابی و درخواست رمز عبور اقدام کنید و اگر به آن ایمیل هم دسترسی ندارید از شماره همراه خود می توانید استفاده کنید که اگر دسترسی به شماره همراه خود ندارید دیگر در واقع هیچ راهی برای پاک کردن اکانت شما وجود نخواهد داشت و شما برای همیشه اکانت اینستاگرام خود را از دست داده اید.

و هم چنین هیچ شخصی حتی اینستاگرام هم اکانت شما را بدون لاگ این به هیچ وجه نمی تواند حذف کند . گزارشات و ریپورت کردن و هم چنین بلاک کردن دیگر کاربران هم در انتها باید مورد بررسی و قبول اینستاگرام باشد تا به بسته شدن اکانت شما منجر شود و اما عکس ها و موارد دیگری از جمله پروفایل شما در پیج باقی می ماند .و حتما این را به یاد داشته باشید که اگر می خواهید صفحه اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید قبل از آن اطلاعاتی را که می خواهید را در گوشی خود ذخیره کنید و تا در صورت نیاز به این اطلاعات بتوانید از ان ها نهایت استفاده را ببرید یا هر عکس یا ویدیویی که می خواهید داشته باشید را بارگیری کنید و در گوشی خود ذخیره کنید زیرا بعد از حذف اکانت تمام اطلاعات که در داخل اکانت شما نیز حذف خواهد شد و شما دیگر دسترسی به آن ها نخواهید داشت .در واقع شما قبل از این که بخواهید اکانت خود را دز اینستاگرام برای همیشه حذف کنید درباره ی حذف اکانت خود حتما فکر زیاد کنید و در عمل حذف اکانت خود عجله ای نداشته باشید و در مواقعی ای که حال روحی شما خوب نیست و افسرده و ناراحت هستید به هیچ عنوان تصمیم به حذف اکانت خود نگیرید زیرا که تصمیم گیری مهم در وضعیت روحی نامناسب می تواند با خود نتایج بد و تباه کننده ای را به همراه داشته باشد و شما بسیار از دست داد ن اکانت خود پشیمان شوید ولی در این راه پشیمانی هیچ فایده ای ندارد و شما پیج خود را از دست داده اید و هیچ وقت این اکانت شما بازگردانی نمی شود و شما مجبور به ساختن اکانت دیگری می شوید و اطلاعات قبلی اعم از اطلاعات دایرکت ،پست هایی که اشتراک گذاری کرده اید و استوری های شما و غیره حذف شده اند و نمیتوان این اطلاعات مهم را برگرداند.

7 اما اگر اکانت خود را به طور موقت در اینستاگرام حذف کرده باشید اطلاعات خود را می توانید برگردانید اما حذف به طور دائم این امکان وجود نخواهد داشت . برای حذف اکانت نیازی به نرم افزار خاص و دشواری نخواهیم داشت و فقط از طریق سایت اینستاگرام برای پاک کردن اکانت خود اقدام کنید .برای دیلیت یا همان پاک کردن صفحه خود به نام کاربری و رمز عبور احتیاج خواهیم داشت و در غیر این صورت نمی توانید حساب اینستاگرام خود را پاک کنید . و اگر خواستید که حذف موقت انجام دهید و اکانت خود را به طور موقت حذف کردید برای این که دوباره وارد پیج خود شوید حتما باید نام کاربری و پسوورد خود را مجددا وارد کنید تا بتوانید وارد حساب خود شوید .

منبع : @sajjadnejatir