بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام – برای اینکه بازدید کننده های پیج اینستاگرامی خود را تبدیل به فالوور یا دنبال کننده صفحه خود کنیم فقط و فقط 5ثانیه فرصت داریم تا مورد پسند کاربران اینستاگرام شود.بایو یا (بیو اینستاگرام) اولین چیزی است که به بازدید کنندگان و کاربران اینستاگرام به پیجتون سیگنالیی ارسال می کند که این پیج ارزش فالوو کردن را دارد یا نه و این نکته خیلی مهمی است که کاربران باید دقت زیادی کنند .و حالا( بیو اینستاگرام )باید چه ویژگی های داشته باشد تا آن سیگنال مثبت را به کاربران و بازدید کنندگان اینستاگرامی ارسال کند و آن ها را برای جذب بیشتر و فالوو کردن پیج شما برود . و در اینجا می خواهیم برای اندازه و طول یک بیو مناسب صحبت کنیم همانطور که می دانید طول یک بیو 150 کاراکتر هست و باید با توجه به این محدودیت به مخاطبت اطلاعات اسلاید بعدی رو خیلی ساده انتقال بدهید.

محتوای یک بیو خوب و جذاب برای کاربران می تواند شامل 6 مورد زیر باشد از جمله این که:

1-شعار تبلیغاتی برند را در صفحه مجازی شما به نمایش گذاشته می شود. 2- اهداف های پیج اینستاگرامی و ارزش هایی که برای مخاطبش خلق می کند را برای بازدیدکنندگان روشن می کند. 3 وجه تمایزات و افتخارات مثبت و خوب را نشان می دهد . می تواند هشتگ برند یا اختصاصی رو معرفی کند . 5- معرفی راه های ارتباطی و اعتماد سازی می کند . 6-  در انتها با یک cta تموم می شود .(هدف از cta تحریک و تشویق ذهن بازدیدکننده برای انجام کاری مثل فالوو کردن یا ورود به سایت هست )

 می رسیم به نکات هایی درباره ی نوشتن یک (بیو اینستاگرام) مناسب و جذاب برای کاربران اینستاگرام:

نکته اول این که یک بیو بهتر است کوتا ساده و شیوا باشد تا دنبال کننده و بازدیدکنندگان را خسته نکند . نکته دوم باید ذهن مخاطب را به چالش وادار کند تا cta را انجام دهد . سوم اینکه اگه شما بخش به بخش هست باید هر بخشی را در یک خط جدید بنویسید . نکته چهارم بهتر است از ایموجی مرتبط با پیج و یا خطاب قراردادن مخاطب هدف برای انتقال حس استفاده کنید . نکته پنجم و اخرین بهتر است در بیو خود اغراق نویسی نکنید.و اینجا سوال می شود که ایا لازم است از همه این نکات و ویژگی هایی که در بالا ذکر شد در بیو استفاده کرد؟

جواب این است که خیر ! خیلی از این برند ها فقط با شناخت دقیقی از خودشان و و مخاطب هایشان بسنده به یک یا چند مورد می کنند . مانند برند nike بیو خود را فقط اختصاص داده و همی نطور به تبلیغات های خود که باعث موفقیت و رشد پیج خود هم در اینستاگرام و همین طور باعث جلب توجه بینندگان و کاربران می شود .یا به فرص مثال برای کسانی که مشهور و معروف هستند مانند کسانی که در تلویزیون فعالیت دارند مثل بازیگران سینما یا کسانی که هرندمند هستند نویسنده ها نقاش های معروف دنیا و یا پیجی که در فروش معتبر است مانند دیجی کالا این ها حتی اگر بیو هم نداشته باشند باز هم مخاطبان خاص خودشان را دارند و یا اگر بیو آن ها خیلی مختصر و مفید نوشته شده باشد.حالا چکار کنیم ؟ خیلی راحت شما می توانید با یک روش ساده مشکل خود را حل کنید فقط کافی است یک کاغذ و خودکار بردارید و با در نظر گرفتن این نکات چندتا (بیو اینستاگرام) خفن و جذاب را برای خودتان بنویسید . و بعد به چند نفر نشان دهید و از آن ها بخواهید تا نظرات خود را در آن بگویند و کدام یک نظرشان را جلب می کند. حالا 2تا از بهترین ها را انتخاب کنید و یک تست a/b بگیرید.

اگر نمی دانید تست a/b چیست به ادامه این متن بپردازید تست a/b را وقتی می گیریم که بخواهید عملکرد و واکنش و بازخورد دو تا چیز را با هم مقایسه کنید تا ببینید کدام بهتر جواب می دهد و برای بازدیدکنندگان فضای مجازی اینستاگرام بیشتر جواب می دهد و باعث جذب ان ها می شود برای فالوو کردن پبج شما. 

برای این کار باید دو بیو را در شرایط کاملا یکسان بررسی یا نتیجه گیری کنیم . مثلا هر دو را در 2هفته یا برای 2000 بازدیدکننگان نمایش می دهیم . هر کدام که باعث جلب توجه و جذب کاربران و ایجاد فالو کردن بیشتری باشد همان را انتخاب می کنیم.برای انتخاب اسم در بیو سعی کنید تا حد امکان از اسم ساده و بدون کارکتر خاص باشد تا کاربران اینستاگرام بتوانند به راحتی پیدا کنند یکی دیگر از چیز هایی که باید بدانید عکس پروفایل است البته این موضوع بیشتر سلیقه ای است اما باید از تصویری استفاده کنید که مخاطب را جذب کرده باشد حالا یا لوگو برندتان می خواهد باشد یا یک عکس از خودتان مهم کیفیت و جذابیت است .می توانید از کارهای خود بگید به طور خیلی خلاصه و کوتاه و مفید کارتون چیه / و این که قرار است در این پیج چه محتوا هایی تولید شود برای کاربران و اگر با جای خاصی همکاری دارید و با کسانی مشارکت دارید بهتر است برای بازدیدکنندگان در پیج بگذارید.و این که استفاده از کلمات کلیدی و هشتگ که در سرچ پیدا کردن که این هم باید با استفاده از کلمات مرتبط و هشتگ خاص که در صفحه مجازی خودتان استفاده می کنید هم مناسب است و مورد دیگری که وجود دارد لینک وبسایت یا وبلاگ است .تنها جایی که می توانید لینک خود را قرار دهید در بیو اینستاگرام است که به راحتی هر لینکی که مربوط به خودتان و حوزه کاری خود را از جمله لینک کانال یوتیوب تلگرام و غیره وجود دارد لینک در میزان اعتبار پیج خود و شناخت بیشتر به شما کمک می کند و هم می شود برای اطلاع رسانی و انتقاد پیشنهاد پر کردن فرم به کارتون بیاد .در بیو اینستاگرام می توانید آدرس خود را مشخص کنید مثلا اگر محل کار برای شما مهم است می توانید در بیو اینستاگرام خود لحاظ کنید و مورد دیگر اینکه می توانید از اموجی در بیو استفاده کنید که این خود باعث می شود بیوی شما شکل جذاب تری به خود بگیرد و تاثیر پذیری بیشتری را برای کاربران داشته باشد.و در آخر این که هدف از این متن و گفتن ویژگی ها و نکات برای داشتن یک بیو حرفه ای است که باید برای بهبود صفحه اینستاگرام داشته باشید .