ربات IFTTT

ربات IFTTT

ربات IFTTT

آشنایی با ربات IFTTT (ربات IFTTT): ربات IFTTT مخفف جمله ی ” IF This Then That ” می باشد . و به معنی ” اگر این پس آن ” است .

ربات IFTTT یک ربات هوشمند است . زمانی که بخواهید بین اپلیکیشن های دیگر و اپلیکیشن تلگرام ، حالتی شرطی و اتوماتیک بوجود آورید از این سرویس استفاده می شود .

برای مثال زمانی که در یک چت گفت و گو در تلگرام پیامی برای شما ارسال شود ، می توانید توسط این سرویس پیام های خود را در ایمیلتان ببینید .

یا زمانی که در شبکه ی توییتر ، توییتی ارسال شود ؛ این توییت به تلگرام شما نیز ارسال می شود .

مثال دیگری که می توان در این زمینه به آن اشاره کرد ، زمانی است که در شبکه ی اینستاگرام برای شما عکسی ارسال شود که توسط ربات IFTTT لینک آن را در اپلیکیشن تلگرام خود نیز دریافت می کنید و موارد دیگر .

سرویس هایی که تلگرام با آن ها تعامل دارد ، متعدد هستند ؛که در اینجا به چند سرویس اشاره می کنیم :

سرویس جیمیل ، سرویس اینستاگرام ، سرویس توییتر ، سرویس اسپافی ، سرویس نِست .

به دلیل آن که سرویس IFTTT با سرویس های دیگر ارتباط برقرار می کند و کنترل بعضی امکانات اپلیکیشن های دیگر توسط اپلیکیشن تلگرام ممکن می شود .

بنابراین ربات IFTTT میان اپلیکیشن های ارتباطی دیگر و تلگرام ، حالت شرطی و اتوماتیک ایجاد می کند و باعث می شود تعاملی دو طرفه بین اپلیکیشن ها بوجود آید .

برای کار کردن با ربات IFTTT نیاز نیست که یک برنامه نویس باشید . زیرا تلگرام کدهای دستوری را از قبل طراحی کرده است . هر کدام از دستورات این ربات یک عملکرد مخصوص به خود دارند .

تلگرام برای هر دستور IFTTT یک کد اختصاصی در نظر گرفته است ، که به این کد های اختصاصی Applet یعنی اپلیکیشن های کوچک گفته می شود . در صورتی که شما اپلت مربوط به دستور خود را در صفحه ی گفت و گوی ربات وارد کنید ، دستور مورد نظر شما فعال خواهد شد .

مهمترین و الزامی ترین موردی که باید به آن اشاره کرد این است که قبل از آن که وارد پنجره ی گفت و گو با ربات IFTTT شوید باید به سایت IFTTT مراجعه کنید و یک حساب کاربری بسازید .

خرید ممبر تلگرام