آموزش ساخت گیف

آموزش ساخت گیف

آموزش ساخت گیف

آموزش ساخت گیف در اپلیکیشن تلگرام (آموزش ساخت گیف): فرمت تصاویر گیف در سال ” هزار و نه صد و هشتاد و هفت ” میلادی توسط آقای ” استیو ویل هایت ” ساخته شد .
GIF مخفف کلمات ” Graphics Interchange Format” به معنی قالب مبادله ی گرافیک می باشد .آموزش ساخت گیف
آقای ” ویل هایت ” بر اساس یک پروتکل فشرده سازی ، به طراحی فرمت ” جی آی اف ” پرداخت .
علت محبوبیت تصاویر گیف در تلگرام ، کم حجم بودن آن و ارسال سریع می باشد . تصاویر گیف ، تصاویری بی صدا هستند ، که در صورت پخش مداوم تکرار می شوند .
تصاویر گیف ، دویست و پنجاه و شش رنگ دارند ، که نشان می دهد کیفیت پایین تری نسبت به ویدئو ها دارند . این تصاویر زمان زیادی است که در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند .
کاربرد گیف بسیار زیاد است . مهم ترین کاربرد گیف ، نمایش کلیپ های کوتاه با رزولوشن ( وضوح تصویر ) پایین و همچنین کاهش حجم کلی فایل ارسالی می باشد .
همچنین می توانید یک فیل آموزشی را به صورد گیف در آورید . با این کار فیلم شما به صورت مداوم پخش می شود و دیگر لازم نیست فیلم خود را مجدد پلی کنید . با این روش می توانید فیلم خود را به صورت گیف و با تکرار و بی صدا مشاهده کنید .
این روش را یاد بگیرید و از آن در اپلیکیشن تلگرام و برای ارسال تصاویر گیف و به اشتراک گذاشتن آن در تلگرام استفاده نمایید .
در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه ی ساخت گیف را به شما عزیزان آموزش دهیم .
نحوه ی ساخت گیف در تلگرام :

1آموزش-ساخت-گیف-169x300 آموزش ساخت گیف
ما می خواهیم تصویر ویدئویی را به تصویر گیف ، تبدیل کنیم .
برای این منظور ، ابتدا اپلیکیشن تلگرام خود را به روز رسانی کنید .
سپس تلگرام را اجرا نمایید . در صفحه ی اصلی تلگرام ، پنجره ی گفت و گوی مورد نظر خود را باز کنید .
اکنون روی آیکن گیره که در پایین قسمت چت وجود دارد ، تپ نمایید . سپس گزینه ی ویدئو را انتخاب نمایید . تا فیلمی را رکورد نمایید . همچنین در این بخش می توانید ویدئویی را از قسمت گالری انتخاب نمایید .
به این صورت که بر روی آیکن گالری تپ نمایید و فیلم مورد نظرتان را انتخاب نمایید . روی فیلم تپ کنید تا به صورت مجزا در صفحه ای قرار گیرد .
همان طور که مشاهده می کنید ، در قسمت زیر فیلم نواری از فیلم را مشاهده می کنید . همچنین منویی که شامل گزینه های ” سِند ” ، بلندگو ، آیکن سی صد و شصت ، آیکن بلند گو ، آیکن ” تی ” و گزینه ی ” کنسل ” می باشد .

 

1آموزش-ساخت-گیف-169x300 آموزش ساخت گیف
حال آیکن بلندگو را تپ نمایید تا فایل شما بی صدا شود . روی گزینه ی ارسال در پایین صفحه تپ کنید .
گیف شما ساخته شد . ویدئوی شما به صورت گیف برای مخاطب شما ارسال می شود .
اکنون می توانید از این روش برای به اشتراک گذاری گیف های خود در مسنجرتلگرام ، استفاده نمایید .

 

خرید ممبر تلگرام